Benešova Hora

Benešova Hora je vesnička, nacházející se na Šumavě, v atraktivní oblasti Zadova-Churáňova a Javorníku. Spisovatel Karel Klostermann nazval tuto oblast Šumavy rájem šumavským. Není se čemu divit, protože okolí Benešovy Hory je skutečně krásné. Ocitnete se nejen v jedné z ekologicky nejčistších oblasti České republiky,ale budete si moci vybrat z mnoha možností, jak zde v Benešově Hoře pobyt využít.

Při pobytech v letním období v rekreačním středisku Benešova Hora jistě využijete mnoha příležitostí k poznávání Šumavy. Máte zde možnost využít také přírodní koupaliště ke koupání v Úbislavi (cca 1km) nebo v Rohanově(cca 3km). Překrásné zalesněné okolí Benešovy Hory poskytuje mnoho možností k vycházkám, houbaření či jízdě na horských kolech. Nabízí se romantická procházka Povydřím,návštěva Kašperských Hor s prohlídkou hradu Kašperk, nedaleký Javorník s rozhlednou a Klostermannovým památníkem, Zadov-Churáňov s jednou z nejznámějších meteorologických stanic, Kvilda, šumavské slatě s unikátním výskytem flory i fauny, Boubínský prales či Stachy, jako jedinou obec kde na náměstí rostou hřiby. V zimě je okolí Benešovy Hory rájem pro běžkaře. Pro sjezdové lyžování můžeme doporučit nedaleký Javorník(cca 3km), nebo lyžařský areál Zadov-Churáňov(cca 10km) s několika sjezdovkami, vleky a sedačkovou lanovkou.

Ubytování Benešova Hora

Doporučujeme ubytování v Penzionu Benešova Hora a v Zámeckém hotelu Zdíkov, který se nachází jen 3,7km od Benešovy Hory.

Benešova Hora na mapě


Zvětšit mapu